Na wyspie Mooreaq

Polinezja 2015

Tahiti jest największa wyspą Fancuskiej Polinezji ze stolicą Papeete. Jest ona politycznym, ekonomicznym i kulturalnym centrum całej Fancuskiej Polinezji — archipelagu wielu wysp i wysepek południowego Pacyfiku. Archipelag zamieszkuje niecałe 200 tys. ludzi — ok 70% rdzennych Polinezyjczyków i reszta przybyszów z Europy, głównie z Francji, i z Chin. Językiem oficjalnym jest francuski, lecz wszyscy mówią takze po angielsku i Polinezyjczycy również po tahitańsku. W szkole uczą sie wszystkich 3 języków.

Mieszkaliśmy w kurorcie Moorea Pearl Resort & Spa na wyspie Moorea (po tahitańsku żółta jaszczurka), 17 km od Tahiti. Zachwycił nas smak żywności przygotowywanej z upraw praktycznie bez żadnych nawozów sztucznych, z drobiu żyjącego na wolności w dżungli. Po prostu niebo w gębie. Tak wspaniałych ananasów nawet na Tajlandii nie było, nie mówiąc o nieco kwaskowatych australijskich.


Każda z miniatur poniżej jest linkiem do oryginalnego zdjęcia wraz z nazwą pliku, datą i czasem, podpisem (jeśli zdjęcie ma podpis), miejscem i mapką okolicy gdzie zdjęcie zostało zrobione (jeśli miejsce jest wiadome). Kliknięcie dowolnej miniatury otwiera oddzielną kartę lub okno przeglądarki z linkami — poprzednie i następne — umożliwiającymi posuwanie się w przód i w tył przez cały pokaz zdjęć, oraz start. Kliknięcie start rozpoczyna automatyczny przegląd zdjęć i wyświetlanie linków szybciej, wolniej i stop. Kliknięcie stop oznacza powrót do ręcznego sterowania pokazem.

Powered by Photo-and-Map-Show
www.000webhost.com