Hongkong 2017

Hongkong jest wyspą na południu Chin, a także wydzielonym rejonem administracyjnym obejmującym tę wyspę, ponad 250 innych mniejszych oraz przyległy kawałek Chin kontynentalnych. Ponadto Hongkong jest miastem, którego jedną częścia jest wyspa Hongkong, a drugą Kowloon na kontynentalnym kawałku rejonu. Cały rejon przechodził z rąk do rąk w czasie wojen opiumowych z Wielką Brytanią, w czasie II Wojny Światowej zajęty przez Japonię. W 1997 skonczył się 99-letni okres dzierżawy Hongkongu od Chin przez Wielką Brytanię. Od tego czasu jest specjalnym rejonem administracyjnym Chin ze niezmienionym ustrojem politycznym - teoretycznie gwarantowanym przez Chiny na następne 40 lat - własną administracją i pieniędzmi - HKdollar, a nie chiński yen.

Miasto liczy 7.5 miliona obywateli i należy do najbogatszych rejonów świata. Ma jeden z najwyższych w świecie dochodów na głowę mieszkańca, ale też i najwyższą w Azji różnicę pomiędzy najwyższym i najniższym dochodem. Stanowi strefę wolnego handlu i niskich podatków. Dlatego utrzymuje status jednego z najważniejszych światowych centrów finansowych i handlowych. Dla Chińczyków z innych rejonów Chin nie różni się od innych obcych krajów - żeby wjechać muszą mieć paszporty i wizy.


Każda miniaturka poniżej jest linkiem do zdjęcia wraz jego nazwą, datą, podpisem (jeśli został sporządzony), umiejscowieniem i niewielką mapką okolicy, gdzie zdjęcie zostało zrobione (jeśli współrzędne geograficzne są dostępne). Kliknięcie miniaturki otwiera nowe okno lub zakładkę przeglądarki z linkami nawigacyjnymi — previous i next — umożliwiającymi przegląd zdjęć w przód i w tył. Jest tam rownież link START rozpoczynający automatyczny przegląd zdjęć, przy czym szybkość przeglądania można regulować za pomocą linków FASTER i SLOWER STOP przerywa przegląd automatyczny i przywraca linki previous i next.

Powered by Photo-and-Map-Show
www.000webhost.com