Coolangatta 2016

Tuż przed Bożym Narodzeniem 2016 udało nam się wyjechać na 5 dni. Zostaliśmy zaproszeni przez znajomą z Melbourne do jej lokum wypoczynkowego, które może wykorzystywać 2 tygodnie w roku w bardzo wielu różnych miejscach na świecie. Tym razem była to Coolangatta, część Gold Coast czyli najpopularniejszego plażowego miejsca w Australii. Coolangatta graniczy z Tweed Heads, które leży nad rzeką Tweed przy granicy NSW - Queensland.

5 dni na plaży byłoby trochę za dużo. Wynajęliśmy samochód i pojechaliśmy w góry (Great Dividing Range). Zwiedziliśmy Tamborine Mountain i Springbrook Mountain, gdzie są wspaniałe przykłady "rain forests" czyli subtropikalnych dżungli, z wodospadami, tysiącletnimi drzewami, lianami i chórem najrozmaitszego ptactwa.
Każda miniaturka poniżej jest linkiem do zdjęcia wraz jego nazwą, datą, podpisem (jeśli został sporządzony), umiejscowieniem i niewielką mapką okolicy, gdzie zdjęcie zostało zrobione (jeśli współrzędne geograficzne są dostępne). Kliknięcie miniaturki otwiera nowe okno lub zakładkę przeglądarki z linkami nawigacyjnymi — previous i next — umożliwiającymi przegląd zdjęć w przód i w tył. Jest tam rownież link START rozpoczynający automatyczny przegląd zdjęć, przy czym szybkość przeglądania można regulować za pomocą linków FASTER i SLOWER STOP przerywa przegląd automatyczny i przywraca linki previous i next.

Powered by Photo-and-Map-Show
www.000webhost.com