Bali 2018

Bali jest niewielką (ok 6 tys km kw.) wyspą indonezyjską, którą zamieszkuje ponad 4 mil. ludzi, w tym 90% wyznawców Hindu, pozostałe 10% to wyznawcy wszelkich innych religii. Czasem widzi sie muzułmanów, którzy stanowią większość religijną Indonezji. Głównym zajęciem ich wszystkich jest obsługa turystów i wczasowiczów. Wg zeszłorocznych statystyk Bali jest najpopularniejszym celem turystycznym wogóle. Australijczycy chętniej tu spędzaja urlopy niż gdziekolwiek w Australii. Klimat podzwrotnikowy, plaże dookoła wyspy, hotele z restauracjami, basenami kąpielowymi, sprzętem sportowym, parasolami plażowymi, jeden za drugim. Kursy wymiany walut, jak to zwykle w niezamożnych krajach, takie, że wszystko jest tanie dla przybyszów. Choć może się wydawać drogie bo inflacja spowodowała, że A$1 jest wart ok 10500 rupii (PLN1zł ok 3500 rupii), czyli ceny są w setkach tysięcy i milionach rupii. Środek wyspy to całkiem wysokie góry, nawet ponad 3000m, m.in. ciągle czynny wulkan Batur.

Był to dla nas wypoczynek doskonały. Pogoda tylko w pierwsze dni dość upalna i wilgotna, potem zrobiła się bardzo przyjemna, poniżej 30 stopni. Mieszkaliśmy w hotelu Bali Tropic Resort w Nusa Dua. Tylko 2 dni spędziliśmy inaczej niż plażowanie, kąpiele i czytanie książek i czasopism. Jeden z tych dwóch dni to była wycieczka wokół wyspy i do jej środka, żeby zobaczyć wulkan Batur i kulturalne centrum Bali — Ubud. Drugi to wycieczka do miasteczka Kuta, ulubionego miejsca wypoczynkowego Australijczyków.


Każda miniaturka poniżej jest linkiem do zdjęcia wraz jego nazwą, datą, podpisem (jeśli został sporządzony), umiejscowieniem i niewielką mapką okolicy, gdzie zdjęcie zostało zrobione (jeśli współrzędne geograficzne są dostępne). Kliknięcie miniaturki otwiera nowe okno lub zakładkę przeglądarki z linkami nawigacyjnymi — previous i next — umożliwiającymi przegląd zdjęć w przód i w tył. Jest tam rownież link START rozpoczynający automatyczny przegląd zdjęć, przy czym szybkość przeglądania można regulować za pomocą linków FASTER i SLOWER. STOP przerywa przegląd automatyczny i przywraca linki previous i next.
Powered by Photo-and-Map-Show
www.000webhost.com